Artrose kan mogelijk worden voorkomen met een goede voeding en regelmatige lichaamsbeweging. Dat staat in een review van de Engelse Universiteit van Surrey dat onlangs in het medische tijdschrift Nature Reviews Rheumatology is verschenen. De onderzoekers ontdekten een cruciale schakel tussen de stofwisseling en artrose.
Overproductie glucose

Artrose geen ‘slijtageziekte’
Door het vaststellen van metabole veranderingen in de cellen, zou het mogelijk moeten zijn om de eerste tekenen van artrose vast te stellen of om de ontwikkeling van deze aandoening te vertragen.
“Te lang is er van uit gegaan, dat artrose een ‘slijtageziekte’ is en hoort bij het ouder worden. Dat is dus niet het geval,”
aldus onderzoeksleider Professor Ali Mobasheri, hoogleraar Musculoskeletale Fysiologie.
“We hebben nu geleerd dat we met goede voeding en regelmatige lichaamsbeweging artrose kunnen voorkomen én beheersen.”
Bron
Het volledige (Engelstalige) onderzoeksartikel is online in te zien.
Deel dit bericht
TweetDeel via e-mailBlijf gratis op de hoogte
Tip: blijf gratis op de hoogte van het laatste artrose nieuws. Meld u aan!
Let op: het noemen van merknamen in uw reacties is niet toegestaan. Doet u dit toch, dan wordt uw reactie direct verwijderd.



